Głośniki bluetooth czy głośniki wi-fi?

Dzisiejsze technologie bardzo często wprawiają wielu z nas w zakłopotanie. W gąszczu skrótów i specyfikacji niektórych urządzeń, można bowiem dostać prawdziwego oczopląsu. Konsumenci elektroniki miewają niekiedy problem z wyborem pomiędzy dwoma technologiami – Bluetooth i WiFi. Choć w praktyce obie opierają się o bezprzewodowy przesył danych, mają jednak swoje różnice. Głośnik Bluetooth będzie przede wszystkim spełniał dobrze swoją funkcję jeśli mowa o przesyle danych na krótki zasięg.

W związku z tym może być on wystarczający do zastosowania w domu lub plenerze, choć dla niektórych zakres dziesięciu metrów może okazać się zbyt mały. Głośnik taki jest przede wszystkim alternatywą dla wszystkich urządzeń z okablowaniem, które to bywa niestety kłopotliwe. Technologia Bluetooth obejmuje także słuchawki bezprzewodowe. Poprzez zastosowanie w nich świetnych przetworników gwarantują one wysoką jakość dźwięku. Poza tym, posiadają wbudowane akumulatory, które w zależności od pojemności zapewniają wiele godzin muzycznych doznań.

Niektóre modele cechuje także posiadanie możliwości podłączenia przewodu. Jest to niebywale przydatne zwłaszcza wtedy gdy zdarzy nam się zwyczajnie zapomnieć o naładowaniu słuchawek. Technologia bluetooth występuje w szerokiej gamie słuchawek – współgrają z nią zarówno te nauszne, wokółuszne a także dokanałowe.

Kino domowe bez kabli – o czym warto pamiętać?

Kino domowe to marzenie wielu osób, nie tylko zapalonych audiofilów i miłośników kinematografii. W dzisiejszych czasach jest to coś na co stać każdego z nas, ponieważ jedynym ograniczeniem może być wielkość danego pomieszczenia czy też dostępny budżet.

Chcąc zainwestować w kino domowe bezprzewodowe powinniśmy przede wszystkim zwrócić swoją uwagę na wybór dobrej jakości głośników. Cechuje je bowiem nie tylko wiele parametrów związanych z samym dźwiękiem, lecz również tych dotyczących przesyłu danych na odległość. Bez wątpienia największym powodzeniem cieszą się dziś głośniki Wi-Fi. Nie tylko wyróżniają się dużym zasięgiem działania, ale też szybkim i bezstratnym przesyłem informacji. Poza tym, tego typu głośniki są niezwykle łatwe w obsłudze, a ich uniwersalne zastosowanie sprawia, że świetnie sprawdzą się nie tylko do kina domowego.

Mogą bowiem stanowić świetny gadżet do pokoju dziecięcego lub też przydać się w plenerze. Kolejną zaletą oraz tym co wyróżnia głośniki Wi-Fi od Bluetooth jest to, że cechują się one większą przepustowością. W związku z tym są w stanie przesyłać większe ilości danych w takim samym czasie.