Jak ustawić głośniki 5.1?

Stworzenie kina domowego to bez wątpienia zadanie, które wymaga rozważnego skompletowania wielu urządzeń. Wśród nich znajdują się oczywiście chociażby głośniki, które to najczęściej kupujemy w konfiguracji 5.1. Oznacza to, że w zestaw wchodzi pięć głośników oraz jeden subwoofer. W praktyce są to dwa głośniki przednie, dwa tylne oraz głośnik centralny. Nie da się ukryć, że najczęstszą konfiguracją w kinach domowych są właśnie głośniki 5.

1. Dają one bowiem wymarzone wrażenie przestrzenności a do tego nie zajmują zbyt wiele miejsca. Oczywiście konfiguracji jest o wiele więcej, jednak pięć głośników i jeden subwoofer to zdecydowanie najczęściej spotykana opcja, zwłaszcza w kinach domowych. Oczywiście poza samymi głośnikami, do naszego zestawu kina domowego potrzebny będzie także audio odtwarzacz. W razie potrzeby można go zastąpić także odtwarzaczem DVD lub też Blu-ray. Wszystko zależy od tego do czego zamierzamy używać zestawu audio – do słuchania samej muzyki czy też oglądania filmów.

Bez wątpienia dobrze jest postawić jednak na odtwarzacz, który umożliwi nam zarówno odtwarzanie płyt z muzyką, jak i filmami. Pozwoli to na niezwykle uniwersalne jego stosowanie a także będzie najbardziej optymalną opcją dla naszego budżetu.

Jaki amplituner stereo?

Amplituner AV to podstawa do stworzenia dobrze działającego i efektywnego kina domowego. Nie da się ukryć, że jest to niebywale istotny element, ponieważ stanowi spoiwo pomiędzy poszczególnymi częściami składowymi całego kina domowego. Najnowsze urządzenia mają niezwykle szerokie możliwości, co znacznie ułatwia wybór odpowiadający własnym potrzebom i oczekiwaniom. Amplituner 5.

1 to punkt wyjścia dla tych jeszcze bardziej rozbudowanych i wielokanałowych sprzętów, które to są często marzeniem każdego audiofila. Poza tym, amplitunery mogą obsługiwać różne rodzaje plików – te z rozszerzeniem MP3, ale też FLAC i WAV. Amplituner kina domowego na miarę dwudziestego pierwszego wieku to zatem urządzenie wielozadaniowe, które to może zapewniać także dostęp do funkcji sieciowych. W związku z tym obsługiwać będzie łączność bezprzewodową Bluetooth i Wi-Fi dając tym samym możliwość obsługi z poziomu smartfona lub tabletu. Niebywałą zaletą nowoczesnych amplitunerów jest również możliwość obsługi serwisów internetowych, takich jak Spotify, Tidal czy radia internetowego. W ten sposób mamy dostęp do niezwykle bogatej biblioteki muzyki, podcastów a także audiobooków.

Szukając amplitunera do naszego kina domowego, nie powinniśmy jednak zapominać o dość podstawowych parametrach, jakimi jest obecność złączy HDMI oraz USB.