musicbox24

Jaki odtwarzacz strumieniowy kupić? Doradzamy!

Odtwarzacz strumieniowy to nic innego jak sprzęt posiadający funkcję odtwarzania strumienia audio z muzycznych serwisów stremingowych, takich jak chociażby Spotify lub Tidal oraz internetowych stacji radiowych. Poza tym, pełnić może on także funkcję odtwarzacza sieciowego odczytującego pliki audio z dysku przenośnego lub innej pamięci – na przykład pendrive. Nie da się ukryć, że takie odtwarzacze w pewien sposób przewyższają te dedykowane jedynie płytom CD. Dają bowiem natychmiastowy dostęp do całych bibliotek utworów a dodatkowo pozwalają na odtwarzanie muzyki w formatach studyjnych. Dodatkowo, sprzęty te zapewniają stuprocentową powtarzalność odczytu, czego nie można powiedzieć na przykład o odtwarzaczach CD.

Przetwarzanie dźwięku za pomocą tego typu urządzeń odbywa się także poprzez różnego rodzaju aplikacje na smartfony, tablety i komputery. Dają one możliwość łączenia się z odtwarzaczem przez sieć wi-fi oraz przesył danych. Warto też zaznaczyć, że wiele odtwarzaczy strumieniowych posiada wbudowane twarde dyski. Stają się one wtedy swojego rodzaju serwerami muzycznymi, na które możemy zgrywać dane, bądź też je usuwać. Jeśli odtwarzacz posiada dodatkowo napęd CD, będziemy mieli możliwość zgrania do biblioteki posiadane przez nas płyty.

W ten sposób raz na zawsze zaprowadzimy porządek w posiadanej przez nas kolekcji muzycznej.  Jak wybrać amplituner kina domowego? Amplituner 5.1 to chyba najbardziej popularny układ, który to bez problemu poradzi sobie z obsługą pięciu głośników i jednego subwoofera. W praktyce, lepiej jednak inwestować w nieco bardziej rozbudowany sprzęt, który to będzie świetnie sprawdzał się także w sytuacji rozbudowy naszego kina domowego. Warto też zwracać uwagę na ilość i rodzaj gniazd wyjściowych a także to, czy jest możliwość połączenia sieciowego.

W dzisiejszych czasach jest ono bowiem niezwykle przydatne i wygodne. Zapewne podczas wyszukiwania informacji na temat tego co powinno wchodzić w skład kina domowego wiele osób napotyka takie pojęcie jak głośniki 5.1. Choć liczba ta wydaje się pozornie trudna do zrozumienia, w praktyce jest ona niezwykle łatwa do odszyfrowania. W przypadku oznaczeń kolumn do zestawów audio pierwsza cyfra odnosi się do liczby głośników, natomiast cyfra po kropce oznacza ilość subwooferów.

Biorąc to wszystko pod uwagę, enigmatyczne 5.1 oznacza po prostu pięć głośników i jeden subwoofer. Jest to jedna z popularniejszych konfiguracji, ale nie jedyna. Oprócz niej równie często widuje się chociażby ustawienie 7.1.